Evre Emlak - Ayvalık Satılık Daire Villa Arsa Zeytinlik

Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire 2+1 Çatı Dubleks Deniz Manzaralı

 • 2,980,000tl

Adres

 • Mevki Sarımsaklı
 • İlçe AYVALIK

Detay

 • İlan No: No:667
 • Fiyat: 2,980,000tl
 • İlan Alanı: 125m2 95m2
 • Oda: 2
 • Salon: 1
 • Banyo: 2
 • Yapım Yılı: 2012
 • İlan Tipi: Daire
 • İlan Durumu: Satıldı

Video

Genel Bakış

İlan No: No:667
 • Daire
 • İlan Tipi
 • 2
 • Oda
 • 2
 • Banyo
 • 125m2
 • 95m2
 • 2012
 • Yapım Yılı

Açıklama

Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire,


*Dairede önemli değişiklikler yapılmaktadır.
Ailemiz İstanbul’dan kendi evlerine taşınma kararı almıştır. Satılmadığı takdirde daireyi keyifle oturacakları şekilde dizayn ediyorlar. İlgili bazı görseller bu sayfada ki açıklama kısmının en altına eklenmiştir.

Yapılacak değişiklikler:

*Teras komple yenileniyor. Teras çatının tepesinden itibaren kiremitler gözükmeyecek şekilde kapatılıp, dayanıklı olması için çelik pergole ile dizayn edilecek ve komple kapatılacak. Pergolenin ayakları terasın çeşitli bölgelerinde gömme olacak şekilde tasarlanıyor.

Terasa elektrik tesisatı eklenecek. Gider borusu daha göze hitap edecek şekilde ayarlanacak. Döşenecek seramikler daha hoş bir hava katacak olup, terasa dışarıdan içerisi görünmeyecek şekilde siyah filmli, kaydırmalı, çift cam dahil edilecek. Terasa ait kapı ve üst katta bulunan odanın kapısı değiştirilecek olup; üst katta ki odaya ikinci bir giriş olarak sürgülü kapı takılacak. Terasta toplamda 4 adet priz olmuş olacak. Tüm bu işlemlerden sonra eve ciddi anlamda yeni bir alan eklenmiş, bu alan olabildiğince keyifli bir hale getirilmiş olacak.
*Banyo değişiyor. Çevrede ki tüm yeni dairelere ait banyolardan daha büyük bir banyoya sahip olması, banyoya yeni bir hava katmaya elverişliydi. Duşa kabin L şeklinde tasarlanacak. Duşa kabin içerisinde 3 adet gömme şampuan ve ekipman alanı ilave edilecek. Paslanmaz diye satılan şampuanlıklara nazaran, daha modern ve egzotik bir havaya sahip olmuş olacak. Duşakabin boylarında bir dolap eklenecek. Gömme rezervuara sahip bir klozet eklenecek. Lavabo değişecek olup, yanına çamaşır ve kurutma makineleri için alan eklenecek. Banyo kapısı değiştirilecek. Duşa kabinin içi banyodan farklı bir seramiğe sahip olacak. Musluk bataryaları ve sifon düğmesi siyah olacak. İlana ait resimlerden alt kattaki banyonun nasıl bir havaya sahip olacağını inceleyebilirsiniz.
*Mutfak ve alt kattaki balkon değişiyor. Mutfak balkonun bir kısmına kaydırılıp, dolaplar komple değişiyor. Evyenin de bu modern değişime eşlik etmesiyle, salon genişletilmiş, mutfak daha geniş ve kullanışlı hale getirilmiş oluyor. El değişken yenilecek tesisat yanına artısı olarak kalacak. Balkona yeni seramik döşenecek olup; üst katta terasın, alt katta balkonun keyfi zarar görmeden daireye dahil olmaya devam edecek. Balkonda bulunan klima motoru dışarıya alınacak. Balkon teras gibi soğuk geçirmeyecek, içerisi görünmeyecek şekilde çift cam olarak dizayn edilecek.
*Daireye ait Amerikan(panel) kapılar değişecek, boya-badana yapılacak.
*Tüm bu işçilik süreci hızla devam ediyor olup, sözleşme ile 2023 Mayıs ayı başında bitirilmesi hususunda mutabık kalınmıştır.

*Bölgedeki genç ve ender asansörlü binalardan birinde bulunan, deniz manzaralı, harika konumda ki 2+1 çatı dubleksi satılıktır.

Konum olarak :

*Mavi bayraklı meşhur Sarımsaklı plajına 170 metre mesafede,
*Toplu taşıma araçlarına 150 metre, Migros markete 60 metre,
*Ateksan fırına 300 metre mesafede,
*Gece pazarlarının başladığı noktaya 400 metre mesafede,
*Çevresinde kafe, restoran ve marketlerin bulunmaktadır.

 

YETKİ BELGESİ NO:1000435

Balıkesir-Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Küçükköy, Altınova, Gömeç Bölgelerinde olan arsa, daire, villa, taş ev, zeytinlik gibi arayışlarınız için bize ulaşabilir; yatırımlık uygun fiyatlı mülkler için bizi tercih edebilirsiniz. 

Bizi google yorumlardan okuyabilir, instagram, faceboook, youtube ve twitter gibi sosyal medya kuruluşlarından takip edebilirsiniz.

ayvalık sarımsaklı satılık daire

 


Aşağıdaki link adreslerini kopyalayarak tüm Ayvalık satılık daire, Ayvalık satılık yazlık, Ayvalık satılık müstakil ev, Ayvalık satılık villa, Ayvalık satılık arsa, Ayvalık satılık zeytinlik, Ayvalık satılık tarla, Ayvalık satılık ev denize sıfır arayışlarınız için ilgili ilanlarımızın olduğu portallara ulaşabilirsiniz.

Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link  https://evreemlak.sahibinden.com/
Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link   https://www.hepsiemlak.com/emlak-ofisi/evre-emlak-ltd-sti-107490
Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link  https://www.emlakjet.com/emlak-ofisleri-detay/evre-emlak-607260/
Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link  → https://www.zingat.com/evre-emlak-ltd-sti-49763g
Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link  → https://evre-emlak-ltdsti.emlaksitem.com/
Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link  → https://www.ilanarat.com/profil/evre-emlak-ofisi
Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link  → https://www.vaaar.com/magaza/evreemlak
Ayvalık Sarımsaklı Satılık Daire arayışınız için ilgili link  → https://www.herbiseycii.com/uye/1339/hayri-derya-erguden

Ayvalık Hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?

   Ayvalık (Yunanca: Αϊβαλί Aivali, Grekçe: Κυδωνίες Kydonies), Türkiye’nin Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Balıkesir’in en batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan ilçe, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Ayvalık kış mevsimlerinde büyük bir kasaba nüfusuna sahip olmakla birlikte, yaz mevsimlerinde turizmin de etkisiyle dönemsel nüfus artışı yaşamaktadır. Yıl içerisinde hem sakinliği, hem yoğunluğu yaşayacağınız bu sahil kasabası, büyük şehirlerin aksine size daha iyi gelecek. Kalabalıktan bunaldığınızda gelen sonbaharla sakinliğe bürünen ilçe, sakinlikten bunaldığınızda gelen yaz ayı ile sizi keyiflendirecek. Tarihte çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Ayvalık, 2017’den beri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer almaktadır.

Denizi ve havası ;

Küçükköy Mahallesi’ne bağlı Sarımsaklı; 14 kilometre uzunluğu ve mavi bayrak almış olan deniziyle dünyanın sayılı plajlarından birine sahiptir. Doktorların bir reçete gibi önerdiği Kaz Dağlarından gelen tertemiz havası için reçeteye ihtiyacınız. Özellikle astım hastaları Ayvalık’ı ömürlerinin bir kısmına da olsa ilaç gibi iliştirmeli.

Sarımsaklı’nın devamında ana karanın uç kısmında bulunan Badavut Plajı Sarımsaklı Plajına nazaran daha sakindir. Kumsalı temizdir. Denizinin büyük bir kısmı kayalık ve mercanlardan oluşur. Sahilden dalış için dahi uygun olan Badavut, heyecan verici deniz altı görsel şov sunmaktadır. Sarımsaklıya göre karanın burun kısmında kaldığı için biraz daha rüzgarlı olur.

Ne yenir?

Ayvalık’ın Ayvalık Tostu meşhurdur. Onu diğer tostlardan ayıran en önemli özelliklerinden biri ekmeğidir. İç malzemelerinin bolluğu, onu lezzetli kılmaktadır. Ayrıca papalina balığının mutlaka denenmesi gerekir. Kılçık ayıklama derdi olmadan cips gibi yiyebileceğiniz bu balık, oldukça lezzetlidir.

Ayvalık’ın çevresinde mutlaka görülmesi gereken Hasanboğuldu, Şahindere, Gürleyik, Sütüven, Nebiler ve Aşıklar Şelaleleri bulunmaktadır. Doğal güzellikleri dışında güzel bir spor olanağı sağlayan Hasanboğuldu ve Şahindere şelaleleri, coğrafi olarak kanyon yürüyüşü için de uygundur.

Sarımsaklı’da bulunan Şeytan Sofrası; Ayvalık’a hakim büyük kayalık tepelerin üzerinde bulunan, bakıldığında tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası’nın manzarası gözüken, üzerinde Şeytan’ın ayak izi bulunduğuna inanılan eski bir lav birikintisidir.

Çevrede görülmesi gereken camii ve kiliselerden bazıları ise;

 • Agia Paraskevi Manastırı Tımarhane adasında bulunan bu manastırdan geriye en iç kısımda bulunan küçük bir kısım kalmıştır. Burayla ilgili türlü türlü efsaneler mevcuttur. Bunlardan biri de Meryem Ananın mezarının burada bulunduğu ile ilgilidir. Birçok hazine avcısı tarafından zarar gören manastır günümüzde harabe niteliğinde olmasına karşın yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi duyulmaktadır ve her yaz yüzlerce kişiyi kendine çekmektedir.
 • Saatli Camii (Agios Yannis Kilisesi): İlçe merkezinde yer alan İsmet Paşa Mahallesi’nde yer alır. Kilise olarak inşa edilmiş, 1928’den sonra camiye dönüştürülmüştür. Camiye çevrilmesinin ardından içindeki ikonalar boyayla kapatılmıştır. 1944’teki depremde çan kulesinin üstü yıkılmıştır.
  Taksiyarhis Kilisesi: 1873 yılında inşa edilen bir kilise. İçerisinde bulunan çan, II. Dünya Savaşı yıllarında yerinden çıkarılarak halka haber vermesi için kullanılmıştır. Daha sonraları bu çanın dünyanın en büyük çanı olduğu ortaya çıkmıştır.
 • Hamidiye Camii: Sakarya Mahallesi’nde yer alan bu cami, Ayvalık’ın tarihsel değerini yansıtan bir cami olarak yapılmış tek özgün yapıttır. Sultan II. Abdülhamid tarafından 19. yüzyılın ikinci yarısında yaptırılmıştır.
 • Ayazma Kilisesi: Kemal Paşa Mahallesinde bulunan kilisenin adı içinde bulunan suyun kutsal olarak kabul görmesinden gelmektedir. Ayazma kelime anlamıyla kutsal su anlamına gelir.

Sarımsaklı, Ayvalık ve Cunda’nın gece pazarları da meşhurdur. Birbirinden farklı kıyafet, aksesuar ve takılar ile kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz, çevrenize hediyeler alabileceğiniz ürünler bulmanız mümkündür.

İlçe ekonomisi büyük ölçüde zeytin ve turizme bağlıdır. Ayvalık’ta zeytin dışında pamuk, çam fıstığı ve mandalina gibi tarım ürünleri de yetiştirilir. Ayrıca bölgede, Bağyüzü Köyü’nde yetiştirilen Kozak üzümü tanınmış bir üründür. Son yıllarda turfanda sebzecilik ve Kozak çam balı üretimi de yapılmaktadır. Arazinin %70’i zeytinlik olan Ayvalık’ta zeytinden sabun ve zeytinyağı üreten sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Balıkçılık ve balık restoranları da önemli bir gelir kaynağıdır.

   Daha fazla bilgi için ilgili portallardan yazılar okuyabilirsiniz.

   Daha fazla ilan için sitemizi gezebilir, ofisimize çay-kahve içmeye gelebilirsiniz.

 

Aşağıda ilginizi çekebilecek ilanlarımızdan birine ait görseller mevcuttur;

balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 26 balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 27 balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 28 balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 29 balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 30 balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 31 balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 32 balikesir ayvalik kucukkoy sarimsakli satilik dubleks daire 21 33

 

 

 

Intro

Ev Kredisi Hesabı

Aylık Ödeme
 • Aylık Ödemeler
tl
tl
%

Compare listings

Karşılaştırmak
Derya Erguden
 • Derya Erguden
× Whatsapp